Jakie łóżko kosmetyczne kupić?

News

Łóżko kosmetyczne to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia gabinetu kosmetycznego. Odpowiednio dobrane łózko kosmetyczne będzie służyć w gabinecie latami.

Odpowiedni sprzęt kosmetyczny

Pierwsze pytanie będzie takie jak będziemy używać tego łóżka. Czy będzie nam zależeć na rozwiązaniach przenośnych czy też chcemy mieć łóżko na stałe. Zależeć może od tego również to jakie zabiegi będzie można wykonywać. Na rynku tak naprawdę jest wiele różnorakich łóżek, które między sobą mocno się różnią, mają kształt, który będzie zróżnicowany jak i też materiał z jakiego będą wykonywane.

Główne rodzaje łóżek kosmetycznych:

składane, mechaniczne, elektryczne

Składane łóżka będą oczywiście służyć osobom, które pracują w domach klientów jak i też na różnych wyjazdowych pokazać. Sprawdzi się to rozwiązanie również w takich gabinetach, gdzie będzie trzeba dzielić przestrzeń do pracy. Stoły mechaniczne pozwalają nam na regulację wysokości, tak by dopasować je do konkretnego klienta. Dzięki temu to pole do manewrów będzie od razu dużo większe.

Łóżko elektryczne

Elektryczne łóżka umożliwiają nam zmiany za pomocą pilota, dzięki czemu będzie można je automatycznie podwyższać albo też obniżać. Na pewno ważne są materiały z jakich takie łóżko będzie przygotowywane. Chodzi o obicia jak i też całą konstrukcję z jakiej będzie łóżko przygotowywane. Całość powinna się łatwo czyścić i jednocześnie powinna być odporna na działanie różnych kosmetyków jakie w gabinecie można wykorzystywać. Dlatego właśnie to wszystko ma znaczenie, podobnie jak odporność na to, że łóżko będzie jednak dość często eksploatowane.

Łóżko składane 

W przypadku łóżek składanych ważna będzie także waga. Im będą one lżejsze tym lepiej. Dobrze dobrane łóżko musi być oczywiście odpowiednio stabilne. W zależności od funkcji jaką będzie ono spełniać powinno mieć wysokość, która będzie regulowana. Może tam być również podłokietnik, podgłówek oraz podpórka pod stopy. Jest również bardzo ważne to, by był tam swobodny dostęp do łóżka. Dzięki temu poszczególne zabiegi będzie można wykonywać w komfortowych warunkach co ma oczywiście duże znaczenie. Łóżko należy dopasować anatomicznie oraz funkcjonalnie.

Łóżko do masażu 

Jeśli chcemy je wykorzystywać do masażu powinno również być to łóżko, które będzie miało odpowiedni zagłówek jak i też będzie tam wycięcie na twarz. Jeśli będzie służyć do pedicure musi być również odpowiednio regulowane oparcie. Jeszcze inne będą łóżka do zabiegów spa, które mają jeszcze inną formę. Muszą one mieć również możliwość masażu punktowego oraz rolkowego. Dobrze będzie również przygotować taki fotel, który łatwo się czyści.