Nadaj swojemu salonowi powiew świeżości dzięki plakatom dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych

News

Najczęściej właściciele salonów to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym - tak dużym, że nie mają problemów z wykonaniem oszałamiającego brązowego balayage'u, pięknych brwi czy niesamowitej stylizacji paznokci z zawiązanymi oczami. No, może nie do tego stopnia, ale wszystko jest jasne. Jednak nie każdy właściciel salonu wie, w którą stronę pójść, jeśli chodzi o wystrój wnętrza i motyw przewodni salonu.

Ocena sytuacji

Czy kiedykolwiek pomyślałeś sobie: "Mój salon wydaje się trochę pusty, jakby czegoś w nim brakowało"? Jasne, Twoje wnętrze jest udekorowane eleganckimi krzesłami, wygodną kanapą w recepcji i dużymi, ozdobnymi lustrami przy każdym fotelu - ale czujesz, że mógłbyś zrobić o wiele więcej. I tu pojawia się problem numer jeden - masz świetne pomysły na wprowadzenie czegoś nowego do swojego salonu, ale chcesz uniknąć zmiany całego wyglądu swojej firmy. Dlaczego? Cóż, na początek, może to być bardzo kosztowne zastąpienie obecnego wystroju, a po drugie, możesz nieumyślnie zmienić wizerunek swojej firmy. Zamiast tego, może chcesz skupić się na jednym szczególnym obszarze swojej działalności - w szczególności, ściany salonu.

Twoje ściany, Twoje płótno

Co masz na ścianach salonu mówi wiele o Tobie i Twojej firmie. Istnieje wiele sposobów można przejść o dekoracji ścian salonu, począwszy od mniej zagracone podejście, które daje swoją firmę modernistyczny i elegancki wygląd, "promotor marki", który zawiera naklejki i plakaty marek produktów używanych w biznesie, na bardziej żywy i buntowniczy temat, do czegoś pomiędzy tymi dwoma. Jedno jest pewne - ściany Twojego salonu powinny pasować do reszty motywu przewodniego. Lustro pokryte naklejkami Olaplex, Wella i #mydentity nie będzie pasowało do luksusowego salonu, który ma marmurowe blaty i piękne, skórzane fotele.

Wskazówka: Co powiesz na darmowy zestaw gotowych grafik z cytatami z salonu? Zestaw zawiera wersję do druku, którą można umieścić w swoim salonie.

Czerpanie inspiracji

Są takie dni, które sprawiają, że chcesz spróbować czegoś nowego w swoim salonie - masz piękny biznes, ale chciałabyś wprowadzić do niego podmuch świeżego powietrza. Czy powinieneś kupić kolejne lustro? A może zainwestować w nową tapetę? Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, co zrobić, po prostu poszukaj w Internecie wnętrz salonów i zwróć uwagę na te, które pasują do Twojego stylu, możesz też zapytać o zdanie swoich wiernych klientów i pracowników. Dodatkowo, możesz chcieć zachować rzeczy dynamiczne i regularnie zmieniać swoje wnętrze w oparciu o pory roku, święta lub wydarzenia organizowane w salonie.

Niedrogie opcje dekoracji ścian

Zatrudnienie projektanta wnętrz, który pomoże Ci stworzyć idealny wygląd salonu prawdopodobnie nie jest wydatkiem, na który większość właścicieli salonów może sobie pozwolić - i to bez zakupu wszystkich materiałów. Zamiast tego wypróbuj niektóre z tych mniej kosztownych opcji dekorowania ścian:

  • kup plakaty do salonu kosmetycznego
  • zainwestuj w tablicę korkową
  • kup tablicę kredową
  • ponownie wykorzystaj puste pojemniki po produktach

Wszystkie te elementy są idealnymi wypełniaczami ścian, które nie kosztują fortuny, a mogą naprawdę nadać Twojemu salonowi świeżą prezencję. Zakup plakatów do włosów salon fryzjerski (lub jakikolwiek biznes piękno dla tej sprawy) można zrobić online i najprawdopodobniej w swoim stockist. Plakaty mogą być dowolne, od uroczych cytatów motywacyjnych po takie, które promują markę, której używasz - każdy z nich przyniesie urok Twojej firmie. Tablice korkowe są idealne do przypinania zdjęć z klientami, serdecznych listów i innych kawałków rozmowy, które będą utrzymywać klientów zajętych, jednocześnie dając życie Twoim ścianom. Tablice kredowe, podobnie jak tablice korkowe, są idealne do wypełnienia przestrzeni na pustej ścianie. Klienci mogą na nich zostawić zabawną wiadomość lub promować najnowsze oferty, co czyni je świetnym i kreatywnym sposobem komunikacji z klientami. A jeśli jesteś wyjątkowo kreatywny, rozważ stworzenie grafiki ściennej z pojemników po zużytych produktach, takich jak tubki po farbach czy butelki po szamponach.

Puste ściany w salonie mogą sprawić, że biznes stanie się pusty, nawet jeśli masz meble rozproszone po całym salonie. Możesz mieć wrażenie, że lustra i oświetlenie to wszystko, czego potrzebujesz, aby dopełnić swoją pracę, jednak bez okazjonalnego elementu konwersacji, klienci mogą czuć się niepewnie i mniej prawdopodobne jest, że wrócą. Inwestowanie w gadżety, które poprawiają nastrój w salonie, pomaga klientom się zrelaksować i wprowadza ich w stan odprężenia. Wypróbuj niektóre z tych pomysłów w swoim salonie!

[Ogółem: 2 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Ocena sytuacji
  • Twoje ściany, Twoje płótno
  • Czerpanie inspiracji
  • Niedrogie opcje dekoracji ścian
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.