W jakie przedmioty zaopatrzony powinien być gabinet, w którym wykonywane są zabiegi?

News

W pomieszczeniu do masażu przy stanowisku powinna się znajdować również niewielka umywalka oraz dozownik mydła w płynie.

Pomieszczenie zabiegowe powinno również mieć przygotowane miejsce na środki dezynfekujące. Nie można zapominać o tym, że trzeba przygotować zamykany pojemnik na środki jednorazowego użytku oraz gaziki jałowe. Dodatkowo koniecznie trzeba pisać na kosmetykach datę otwarcia oraz datę ważności. Pomieszczenie socjalne Jeśli w gabinecie pracuje jedna osoba to nie musi mieć specjalnie przygotowane pomieszczenia socjalnego dla personelu. Nieco inaczej będzie sytuacja wyglądać, gdy jest choć jedna osoba zatrudniona, ponieważ wtedy będzie trzeba mieć obowiązkowo pomieszczenie socjalne.

Wyposażenie gabinetu 

Musi być prysznic i umywalka. Jest ona wymagana, ponieważ konieczny jest dostęp do wody. Będzie także bardzo ważna kwestia związana z przygotowaniem miejsca do gotowania wody i spożywania posiłków. wracają do kwestii prysznica jeśli znajduje się w pomieszczeniu socjalnym będzie wyłącznie dla pracowników, nie może być dla klientów.

Czy w każdym nowym gabinecie kosmetycznym musi znajdować się autoklaw? Pojawia się pytanie czy konieczna będzie również kwestia związana z wanienką dezynfekcyjną? Czy gabinet musi posiadać autoklaw, czy może być nowy czy używany?

Pytań jest tak naprawdę bardzo wiele.

Obecnie wygląda to tak, że nie będzie trzeba już przygotowywać takiego elementu w gabinecie. Jakie instrukcje muszą być powieszone w widocznym miejscu?

Konieczne będzie przygotowanie instrukcji mycia rąk przez personel. Toaleta obok umywalki. Konieczna jest również instrukcja, która będzie się odnosić do zasad dezynfekcji narzędzi oraz sprzętu kosmetycznego i powierzchni płaskich. Trzeba mieć również instrukcję, która będzie mówiła o tym jak należy postępować po zabiegach kosmetycznych, gdy będą zostawać jakieś odpady. Jak w każdym zakładzie ważna jest instrukcja przeciwpożarowa. Jednak i na tym nie koniec, ponieważ trzeba oznaczyć takie miejsca, gdzie będzie gaśnica, wyjście ewakuacyjne.

Szklanki czy kubki jednorazowe? 

Jeśli będą się znajdować szklanki to trzeba mieć również sprzęt w postaci zamrażarki oraz wyparzarki. Poza tym taki salon musi mieć również osobne miejsce, które jest przeznaczone do mycia i wyparzania. Jeśli nie lepiej będzie podawać napoje w jednorazowych kubkach. To porady, dzięki którym przygotowanie gabinetu kosmetycznego będzie łatwiejsze.