Od kręconych po miękkie i gładkie: Jak prawidłowo ułożyć włosy?

News

Jeśli chodzi o włosy, często wydaje nam się, że ta druga osoba z tymi innymi włosami ma je lepsze. Osoby o prostych włosach zazdroszczą im wspaniałych, sprężystych loków. Ale te loki mają swoją cenę. Puszenie się włosów, uszkodzenia i suchość to wspólni wrogowie, z którymi trzeba nieustannie walczyć. Jeśli masz już dość tej walki, oto kilka wskazówek, jak możesz zmienić swoje włosy z kręconych na miękkie i gładkie, i jak to zrobić dobrze:

Twoja rutyna pielęgnacji włosów kręconych zaczyna się pod prysznicem od szamponu. Wybierz szampon, który nawilży Twoje kręcone włosy, które z natury są bardziej suche niż włosy proste. Czy wiesz, że naturalne oleje pochodzące ze skóry głowy potrzebują więcej czasu, by dotrzeć w dół trzonu włosa w przypadku włosów kręconych niż prostych? Dlatego właśnie nie musisz myć włosów codziennie. Co drugi dzień, a nawet rzadziej, powinno wystarczyć.

Odżywka bez spłukiwania może również zapewnić Twoim włosom bardzo potrzebny zastrzyk nawilżenia. Odżywka jest zwykle zarezerwowana tylko dla końcówek włosów, ale jeśli Twoja skóra głowy przypomina pustynię Sahara, możesz zamienić szampon na odżywkę. Możesz także raz w miesiącu zastosować olejek, np. z pestek winogron lub arganowy, albo krem przeznaczony do włosów kręconych, aby zapewnić im głębszą pielęgnację.

Twoje loki są delikatne, więc ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest przeczesanie ich szczotką. Użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, gdy włosy są mokre i zacznij rozplątywać je od końcówek w kierunku do góry.

Zwykły ręcznik będzie powodował zbyt duże tarcie, co może prowadzić do puszenia się i łamania włosów. Susz włosy ręcznikiem z mikrofibry lub miękką koszulką. Najlepsza metoda? Zawijanie w stylu turbanu. A jeszcze lepiej, pozwól włosom wyschnąć na powietrzu.

Ciepło nie jest przyjacielem Twoich włosów, ale zdarzają się sytuacje, w których musisz użyć suszarki. W takim przypadku, pamiętaj o użyciu dyfuzora, który podkreśli Twoje loki i zminimalizuje ich puszenie się. Użyj sprayu lub serum termoochronnego, aby zabezpieczyć włosy przed wysoką temperaturą.

Koktajlowanie oznacza nakładanie na siebie dwóch lub więcej produktów, aby osiągnąć pożądany efekt. Sprawdź zalecenia swojego stylisty fryzur i zdecyduj, które produkty najlepiej sprawdzą się w przypadku Twoich włosów. Kremy do stylizacji i serum wzmacniające są często najlepsze dla włosów kręconych.

Nie, nie musisz modlić się do bogów, aby zmiękczyć swoje loki. Metoda "modlących się rąk" odnosi się do sposobu, w jaki nakładasz produkt na włosy, nie powodując ich zniszczenia. Zamiast wcierać produkt w końcówki, rozprowadź go dłońmi na całej długości włosów.

Zamień bawełnianą poszewkę na jedwabną. Miękki materiał będzie powodował mniejsze tarcie o włosy, a ponadto nie wchłania wilgoci tak jak zwykła poszewka. Oznacza to, że wilgoć pozostanie tam, gdzie powinna: na Twoich włosach. Jeżeli wolisz mieć włosy upięte podczas snu, zepnij je w luźny topknot i zabezpiecz gumką, która powoduje mniej uszkodzeń niż opaska.

Ciepło zniszczy Twoje włosy. Jeżeli chcesz, aby Twoje loki były gładkie, a nie puszące się, kontroluj temperaturę prostownicy i suszarki i używaj możliwie najniższego ustawienia temperatury. Nie prostuj włosów, gdy są mokre, i nie zapomnij o sprayu termoochronnym. Pracuj nad małymi partiami włosów, a gdy skończysz, utrwal fryzurę lekką mgiełką lakieru do włosów.