Co sprawia, że włosy są kręcone lub proste i jak je stylizować?

News

Jeśli chodzi o włosy, dlaczego zawsze chcesz tego, czego nie masz? Jeśli masz kręcone włosy, fantazjujesz o gładkich, prostych puklach, a jeśli masz proste włosy, marzysz o głowie pełnej wspaniałych loków.

Część tej powszechnej frustracji wynika z tego, że nie wiesz, jak najlepiej stylizować swój typ włosów i dlaczego się z nim urodziłaś. Gdy zrozumiesz, na czym polega nauka o włosach i jak najlepiej je pielęgnować, możesz mieć włosy, których każdy będzie Ci zazdrościł - nawet Ty sama! Dowiedz się dlaczego masz właśnie taki typ włosów, a następnie naucz się stylizować włosy kręcone i proste.

Dlaczego niektórzy ludzie mają kręcone włosy, a inni proste? Dziewięćdziesiąt procent odpowiedzi leży w genetyce. Naukowcy odkryli, że kręcone włosy są cechą dominującą, co oznacza, że jeżeli jedno z rodziców ma kręcone włosy, a drugie proste, ich dziecko z dużym prawdopodobieństwem będzie miało kręcone włosy. Około 90% rodzaju włosów można przypisać genetyce.

Kształt mieszków włosowych również wpływa na to, jak rosną włosy. Jeżeli masz okrągłe mieszki włosowe, Twoje włosy będą rosły prosto. Jeżeli natomiast masz mieszki owalne lub asymetryczne, Twoje włosy będą rosły w sposób kręcony lub falowany.

Jeszcze jedna lekcja nauki: gdy keratyna, białko, z którego w większości zbudowane są włosy, jest nierównomiernie rozmieszczona w łodydze włosa, powstają włosy kręcone. Im bardziej nierównomierne rozmieszczenie, tym bardziej kręcone włosy.

W te gorsze dni, gdy Twoje loki się puszą, a proste włosy są płaskie, bardziej niż kiedykolwiek marzysz o innym typie włosów. Skorzystaj z poniższych wskazówek stylizacyjnych, które pomogą Ci wykorzystać atuty Twoich włosów.