Jak oprogramowanie rozwiązuje codzienne problemy terapeutów masażu i właścicieli spa?

News

Kiedy powracający klient odwiedza swoje ulubione spa, jedyne o czym myśli to leżenie twarzą w dół na relaksującym stole do masażu i bycie traktowanym jak król. Zostają obsłużeni, wymieniają kilka przyjaznych podziękowań z personelem i udają się na resztę dnia. Podczas tego całego procesu, Twój zespół spa ciężko pracował, upewniając się, że leczenie i ogólna obsługa klienta była tak gładka, jak to tylko możliwe. Jednakże, za kulisami, sprawy są o wiele bardziej skomplikowane.

Kiedy przychodzi do codziennych zadań właścicieli spa, masz znaczną liczbę obowiązków - zarządzanie kalendarzem, tworzenie kampanii marketingowych, motywowanie zespołu, pozostawanie w kontakcie z klientami i regularne zbieranie raportów na temat wszystkich działań, by wymienić tylko kilka z nich. Innymi słowy, bez odpowiedniego rozwiązania, najprawdopodobniej przepracowujesz się. Więc jak dokładnie te zadania mogą być usprawnione?

Wprowadzenie oprogramowania spa

W ostatnich latach nastąpił ogromny wzrost innowacji technologicznych, dzięki którym organizacja naszego codziennego życia stała się mniej uciążliwa. Jedną z branż dotkniętych tą rewolucją technologiczną jest branża spa. Dzisiaj, nowoczesne spa przestawiły się z nieuporządkowanych papierowych kalendarzy na innowacyjne oprogramowanie spa takie jak Versum, jednakże są sceptyczni właściciele firm, którzy nadal trzymają się nieefektywnych papierowych notatników. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zmianę, możesz zadawać sobie pytanie: "Co może zrobić system, czego nie może mój notatnik? Odpowiedź brzmi: wszystko i jeszcze więcej.

Wyobraź sobie narzędzie, które automatyzuje dużą część Twoich codziennych zadań, dając Ci więcej czasu na skupienie się na klientach. Wszystkie raporty, kalendarze spotkań, czasy pracy pracowników, działania marketingowe i stany magazynowe są łatwe do zarządzania - wystarczy jedno kliknięcie przycisku. Nie musisz sobie niczego wyobrażać, Versum jest rozwiązaniem!

Zarządzanie terminami w prosty sposób

Efektywne prowadzenie kalendarza spotkań jest kluczowe dla każdego biznesu spa, aby uniknąć podwójnych rezerwacji, odwołań lub błędów związanych z rezerwacją. Mimo, że skupiasz się na unikaniu takich sytuacji, istnieje niewielka szansa na ich zaistnienie, jeśli używasz papierowego notatnika. Możesz być przeciążony zadaniami i zapomnieć o zarezerwowaniu terminu, przypomnieć klientom o wizycie lub zapisać specjalne życzenia dotyczące spotkania, pozostawiając swój dzień w całkowitym nieładzie. Ale prawdziwy koszmar zaczyna się, gdy dwóch klientów przychodzi na jedną indywidualną rezerwację, klient zapomina o swojej wizycie (ponownie) lub zapominasz spełnić dodatkową prośbę do spotkania. Auć.

Zamiast zmagać się z tym koszmarem, uniknij go na samym początku dzięki Versum spa appointment manager! System sprawia, że podwójne rezerwacje nie mogą mieć miejsca, nawet jeśli wizyta została umówiona przez stronę internetową. A niestawienie się? Są zredukowane o co najmniej 70% dzięki automatycznym przypomnieniom SMS i e-mail, więc nie musisz już wysyłać ich ręcznie! Dodatkowo, wszelkie dodatkowe życzenia klienta mogą być dodawane przez personel lub przez klienta - teraz już nie zapomnisz o dodatkowym olejku do masażu lub świecach o zapachu lawendy do zabiegu.

Efektywny marketing z oprogramowaniem spa

W branży spa, kampanie marketingowe odgrywają istotną rolę w zwiększaniu liczby lojalnych klientów, poprawie świadomości marki i promowaniu konkretnego produktu lub usługi. W rzeczywistości, jeśli są wykonywane prawidłowo, mogą pomóc w rozwoju niemal każdej części biznesu. Jest tylko jedna przeszkoda na drodze - marketing skutecznie, ponieważ tworzenie postów na Facebooku lub dwa nie zrobi pracy!

Spójrzmy prawdzie w oczy, zamieszczanie najnowszych ofert spa lub nowych opcji leczenia na różnych stronach mediów społecznościowych przyniesie rezultaty, ale pamiętaj, że docierasz do wszystkich swoich klientów i zwolenników, a nie do określonej grupy odbiorców. Nie wspominając o tym, że czytelnicy mogą nawet nie mieć szansy na zobaczenie twojego postu, ponieważ może on zostać zalany przez inne treści w ich newsfeedzie. Aby rozwiązać ten problem, właściciele spa wykorzystują intuicyjne możliwości marketingowe niezawodnego oprogramowania dla spa, takiego jak Versum.

Efektywna kampania marketingowa powinna stymulować widoczny wzrost Twojego spa, a żeby to zrobić, musisz dotrzeć do swojej grupy docelowej. Wyobraź sobie, że wysyłasz najnowszą ofertę na męską sesję depilacji woskiem i masażu do wszystkich swoich klientów, łącznie z kobietami - to nie jest najlepszy pomysł. Z Versum łatwo stworzysz grupy klientów w oparciu o wspólne kryteria i uruchomisz swoją kampanię do zamierzonej grupy odbiorców, w 100% przypadków!

Zwiększ lojalność klientów - sposób Versum!

Chociaż tradycyjne metody zwiększania lojalności klientów są do pewnego stopnia skuteczne, często ograniczają się do tworzenia ofert. Oczywiście, klienci odwiedzają Twój biznes dla przyjaznego personelu, najwyższej jakości zabiegów i obsługi, ale aby utrzymać i zwiększyć lojalność klientów, uzdrowiska tworzą oferty, które przywiązują klienta do biznesu. Dowolna ilość przecenionych produktów, usług i kart upominkowych kusi klientów do dalszego przychodzenia do firmy, jednak może to również zwiększyć liczbę klientów kierujących się ceną, którzy zwracają uwagę na wszelkie nowe przeceny w Twoim spa. Zadaj sobie pytanie, czy tacy klienci są naprawdę lojalni wobec twojego spa?

Prawda jest taka, że jeśli przestaniesz oferować rabaty, klienci ci najprawdopodobniej wybiorą inną firmę. Unikaj tego typu sytuacji poprzez wdrożenie programu lojalnościowego w swoim spa. Używając narzędzia lojalnościowego Versum, łatwo utwórz, śledź i zarządzaj wszystkimi swoimi kampaniami. Klienci, którzy dokonują zakupów, zostawiają recenzje, polecają znajomych lub mają zbliżające się urodziny, automatycznie otrzymują pewną liczbę punktów. Dzięki nim, mogą wybrać jedną z wielu nagród w Twoim spa. Klient, który zdecyduje się na jedną z Twoich wspaniałych nagród, będzie dążył do zdobycia wystarczającej ilości punktów, aby ją kupić.

Program lojalnościowy pomoże Ci również zdobyć nowych klientów, zachęcając tych oddanych do promowania Twojego biznesu. Zostawiając recenzje w spa i przyprowadzając przyjaciół i rodzinę do firmy, klient otrzymuje dodatkowe punkty lojalnościowe, a Ty zyskujesz nowego klienta. Najlepsze jest to, że nie tylko unikasz obniżenia ceny zabiegu lub usługi, ale także zwiększasz lojalność klientów w interaktywny i zabawny sposób!

Znaj swoje liczby!

Każdy odnoszący sukcesy właściciel spa wie, jak ważne jest zbieranie dokładnych statystyk dotyczących jego biznesu. Bez tych danych, wiedza o tym, które zabiegi, produkty czy kampanie marketingowe przynoszą największe dochody staje się grą w zgadywanki. W rzeczywistości, jeśli obliczenie miesięcznego przychodu zajmuje ci więcej niż 3 minuty, to zdecydowanie pracujesz zbyt ciężko! Dodatkowo, istnieją inne statystyki, które trzeba śledzić, takie jak raporty czasu pracy personelu, prowizje, sprzedaż poszczególnych produktów, usług i kart podarunkowych.

Z pomocą Versum, wygenerowanie statystyk spa zajmie tylko kilka kliknięć - nie potrzebujesz kalkulatora! Śledź efektywność ostatnich kampanii marketingowych i lojalnościowych lub zmniejsz skalę i generuj raporty sprzedaży lawendowego olejku do masażu lub najnowszego zabiegu z algami morskimi. Jeśli zauważysz spadek sprzedaży, zaoferuj swój produkt lub usługę z rabatem i obserwuj zmiany - wzrost sprzedaży pokazuje, że klienci pragną tego produktu lub usługi, ale mogą uważać, że Twoja regularna cena jest zbyt wysoka. Jeszcze lepiej, porównaj swoje obecne statystyki z tymi z zeszłego roku, aby zobaczyć, jak bardzo poprawiła się Twoja firma i czy są jakieś obszary, nad którymi nadal musisz pracować.

Wreszcie, więcej czasu dla Ciebie!

Każde nowe i innowacyjne rozwiązanie ma dwa główne cele - pomóc usprawnić naszą pracę i zaoszczędzić cenny czas. Dlaczego więc trzymać się papierowej książki, która nie spełnia żadnej z tych funkcji? Jako właściciel spa, dbasz o to, aby Twój biznes funkcjonował prawidłowo, a robienie tego kosztem swojego czasu jest bezproduktywne. Zamiast tego, wykorzystaj ten czas, aby skupić się na ważniejszych sprawach, takich jak obsługa klientów, lub jeszcze lepiej, zostaw swoje spa w rękach odpowiedzialnego zarządu i zrób sobie przerwę!

Z Versum nie musisz się już martwić o to, jak twoje spa będzie funkcjonować bez ciebie. System daje Ci dostęp do wszystkiego co dotyczy Twojego spa - nawet jeśli jesteś w połowie drogi na świecie. Z łatwością sprawdzisz kalendarze spotkań pracowników, przydzielisz im zadania do wykonania lub sprawdzisz dzienne przychody podczas Twojej nieobecności - z Versum odnajdziesz spokój ducha!

Z tak wieloma korzyściami, które pomogą Ci w zarządzaniu i rozwoju Twojego spa, wybór pomiędzy systemem zarządzania spa a papierowym notatnikiem jest jasny jak słońce. Przejmij kontrolę nad swoim spa z Versum!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 4 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Wprowadzenie do oprogramowania spa
  • Łatwe zarządzanie terminami
  • Efektywny marketing z oprogramowaniem spa
  • Zwiększ lojalność klientów - sposób Versum!
  • Poznaj swoje liczby!
  • Wreszcie więcej czasu dla Ciebie!
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.