Jak utrzymać salon piękności w czystości i bezpieczeństwie

News

Czy wiesz, że istnieje różnica między czyszczeniem a dezynfekcją? Zanim cokolwiek zdezynfekujesz, musi być oczyszczone. Środek dezynfekujący nie przebije się przez brud i zanieczyszczenia, aby usunąć wirusy i bakterie.

Miękkie, porowate powierzchnie, takie jak ręczniki i krzesła, nie mogą być dezynfekowane, mogą być jedynie czyszczone. Nieporowate powierzchnie, takie jak podłogi i blaty, mogą być dezynfekowane. Gdy zaczniesz czyścić i dezynfekować swój salon, oto kilka bezpiecznych i skutecznych wskazówek oraz produktów do rozważenia:

Zanim zaczniesz wszystko szorować, upewnij się, że jesteś bezpieczny podczas używania produktów na bazie chemicznej:

Powinieneś używać środków dezynfekujących zarejestrowanych przez EPA, takich jak Barbicide lub Clippercide, do regularnego czyszczenia narzędzi. Upewnij się, że środki dezynfekujące są oznaczone jako bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze, i mocz narzędzia w roztworach przez co najmniej 10 minut.

Obejmuje to autoklawy i sterylizatory suchego ciepła, które są zatwierdzone przez FDA. Powinieneś już używać ich w swoim salonie, ale mogą one być użytecznymi narzędziami teraz, gdy czyścisz i dezynfekujesz swoje narzędzia wielokrotnego użytku. Unikaj używania sterylizatorów UV, które wykorzystują światło ultrafioletowe do zabijania bakterii i zarazków, ponieważ ich skuteczność nie została udowodniona.

Wybielacz jest skuteczny w zabijaniu prawie wszystkich bakterii i wirusów. Upewnij się, że używasz wybielacza dezynfekującego i pamiętaj, aby go rozcieńczyć przed użyciem. Standardowy przepis to jedna trzecia filiżanki wybielacza zmieszana z galonem wody. Najlepiej używać go na podłodze w salonie i na blatach.

Jeśli nie możesz znieść zapachu wybielacza lub czujesz, że jest on zbyt ostry, aby używać go w salonie, nadtlenek wodoru jest świetną alternatywą. Wystarczy wlać trochę do butelki ze sprayem i użyć go do dezynfekcji wspólnych punktów dotykowych. Alkohol izopropylowy i biały ocet również dobrze się sprawdzają.

Chusteczki dla dzieci są dobre do usuwania kurzu, ale nie zabiją wirusów ani bakterii. Poszukaj chusteczek dezynfekujących, które zawierają związki antybakteryjne, dzięki którym pozbędziesz się zarazków i wirusów. Najlepsze jest to, że są one wystarczająco proste do wyciągnięcia z opakowania i mogą być używane do szybkiego i łatwego wytarcia stanowiska pracy pomiędzy klientami.