Złe dni w salonie. Jak poradzić sobie z utratą energii?

News

Kochasz swoją pracę, naprawdę. Ok, może nie jesteś najjaśniejszym promieniem słońca, kiedy przychodzisz do salonu po pracowitym weekendzie, ale jak tylko wejdziesz w rytm, jesteś w dobrym nastroju i gotowa do świadczenia najlepszych usług kosmetycznych w mieście.

Zdarzają się jednak dni, kiedy czujesz, że coś jest nie tak - od razu czujesz się zmęczona, trzecia filiżanka kawy sprawia, że trzęsą Ci się ręce, nie masz cierpliwości i szczerze mówiąc - najchętniej wróciłabyś do domu i padła na kanapę. Co się dzieje?

Ogólnie rzecz biorąc, większość przyczyn niewytłumaczalnego zmęczenia wynika z jednego z trzech czynników: problemów ze zdrowiem fizycznym, uwarunkowań psychicznych i stylu życia. Który z nich ma wpływ na Ciebie i jak możesz odzyskać energię, abyś mógł z uśmiechem na twarzy wykonywać codzienne, salonowe zadania?

Problemy ze zdrowiem fizycznym

Po pierwsze, musisz się upewnić, że utrata energii nie jest spowodowana stanem zdrowia. Lista problemów fizycznych, które objawiają się uczuciem zmęczenia i zniechęcenia jest długa i ma szeroki zakres. Może to być brak pewnych witamin i mikroelementów, anemia lub jakaś infekcja, np. grypa. Ale może to być też coś poważniejszego.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy odczuwasz chroniczne zmęczenie, najlepiej skontaktuj się z lekarzem - zwłaszcza jeśli występują inne objawy, dla których nie możesz znaleźć przyczyny, takie jak:

 • Wyższa lub niższa od normalnej temperatura ciała
 • Niewyjaśniona utrata wagi
 • Wrażliwość na niskie temperatury
 • Bezsenność

Upewnij się, że porozmawiasz z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów - możesz zostać przekierowany do specjalisty lub otrzymać receptę na niezbędną suplementację.

Warunki psychiczne

Czasami chroniczne zmęczenie może być spowodowane problemami ze zdrowiem psychicznym, takimi jak depresja, lęk lub bezsenność. Nigdy nie powinieneś ignorować objawów danej choroby, ponieważ nieleczona może być nawet bardziej niebezpieczna niż problemy fizyczne. Powinieneś szukać pomocy, gdy tylko zauważysz objawy takie jak:

 • Niewyjaśnione poczucie bezradności i beznadziei, a także wstręt do samego siebie
 • utrata zainteresowania codziennymi czynnościami
 • Zmiany apetytu lub rytmu snu
 • Złość lub drażliwość oraz lekkomyślne zachowanie, np. nadużywanie alkoholu
 • Problemy z koncentracją

Kwestie dotyczące stylu życia

Jeśli wykluczyłeś problemy zdrowotne, prawdopodobnie to Twój styl życia wymaga pewnych zmian.

Naucz się odprężać i delegować obowiązki
Stres jest jednym z najczęstszych czynników powodujących utratę energii. Jako właściciel salonu pracujesz niezwykle ciężko, aby Twój biznes odnosił sukcesy. Dlatego też prawdopodobnie bierzesz na siebie zbyt wiele zadań, tylko po to, aby mieć pewność, że wszystko jest wykonane perfekcyjnie. Prawdopodobnie jesteś przepracowany, wyczerpany i przytłoczony obowiązkami.

Musisz nauczyć się ufać swoim pracownikom i pozwolić innym wykonywać ich pracę bez Twojej ciągłej kontroli. Nie więcej brakujące przerwy na lunch w imię robienia kontroli zapasów, lub pobyt późno po godzinach przepisywania nieczytelne rekordy klienta! Znajdź czas na relaks i myślenie o wszystkim oprócz swojej pracy.

Rozważ zakup cyfrowego pomocnika, który wykona za Ciebie wiele zadań związanych z pracą w salonie. Versum przechowuje historię Twoich wizyt, ma wbudowane wiadomości SMS, rezerwację online, statystyki, kontrolę zapasów, zarządzanie pracownikami i wiele więcej.

Zaspokój swoje piękno
Każdy z nas maswójwłasny zegar. Niektórzy z nas potrzebują więcej snu, a inni czują się lepiej po krótkiej drzemce. Poznaj swoje własne zapotrzebowanie na sen i trzymaj się go - spróbuj też chodzić spać przed północą. To może przynieść ogromną zmianę!

Zbilansuj swoją dietę
Jestem ostatnią osobą, która powie Ci, że powinieneś jeść w określony sposób. Chcę powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie - powinieneś jeść wszystko to, co lubisz. Sztuczka polega na tym, aby utrzymać wszystko w równowadze. Dostarczaj białka i zdrowych tłuszczów z pełnych ziaren, warzyw o wysokiej zawartości błonnika, orzechów i ryb, upewnij się, że dostarczasz sobie witamin i mikroelementów z owoców i jagód - a następnie zjedz swój deser bez poczucia winy. Wszystko jest w harmonii!

Rozruszajswoje ciało
Nie przepadasz za ćwiczeniami na siłowni? Nie martw się, nie musisz. Po prostu upewnij się, że masz trochę świeżego powietrza i regularnej aktywności. Możesz tańczyć, uprawiać jogę lub po prostu pójść na długi spacer - każda forma aktywności to krok naprzód!

Jedz i pij bardziej regularnie
To taki żart między pracownikami salonów kosmetycznych - cały dzień pijesz kawę, a potem zjadasz 3000 kalorii na kolację. Wiem, że jesteś bardzo zajęta, ale taka praktyka może doprowadzić Twój układ trawienny do szaleństwa. Przygotuj sobie małą przekąskę i dobry lunch dzień przed pracą - i faktycznie zjedz go podczas przerwy na lunch! Nie zapominaj też o regularnym piciu, najlepiej wody mineralnej.

Zachowaj równowagę między życiem zawodowym a prywatnym
Najważniejsza rzecz: nie pozwól, aby obowiązki w salonie wpłynęły na Twój czas wolny. Oczywiście, nie możesz przestać myśleć o swojej pracy - jest ona ważną częścią Twojego życia i kochasz to, co robisz - ale po godzinach staraj się bardziej skupić na przyjaciołach, rodzinie i hobby, zamiast na pracy.

Jakkolwiek paradoksalnie to brzmi, robienie rzeczy, które nie są związane z salonem kosmetycznym, pomoże Ci stać się lepszym właścicielem salonu. Naucz się dbać o swoje zdrowie i styl życia i nie bój się prosić o pomoc i wsparcie. Wprowadź również cyfrowego pomocnika do swojego salonu - kup sobie system Versum, który pomoże Ci w wielu różnych aspektach prowadzenia biznesu kosmetycznego. A przede wszystkim spędzaj jak najwięcej czasu z ludźmi, których kochasz - to najlepsza recepta, jaką można Ci dać!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 2 Średnia: 5/5]

Spis treści.

 • Problemy z fizycznym zdrowiem
 • Warunki psychiczne
 • Kwestie stylu życia
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.