Jakie są zasady dotyczące dmuchanych suchych barów w Kalifornii?

News

Wysuszone pręty wyrosły w całej Kalifornii. Ale tak popularne, jak się wydaje, wywołały też wiele kontrowersji. Wiele osób w branży, zwłaszcza licencjonowanych kosmetologów, nie lubi nielicencjonowanych stylistów wykonujących zadania w swojej branży. Mimo, że nie wolno im ciąć, farbować ani poddawać obróbce chemicznej włosów, to jednak myć, suszyć i stylizować włosów - bez licencji kosmetologa. Czy to w ogóle jest legalne?

Nie, technicznie rzecz biorąc, nie jest.

Zgodnie z obowiązującym prawem, do wykonywania zawodu kosmetologa potrzebna jest licencja kosmetologa1. To ma sens, prawda? Ale "kosmetologia" obejmuje, oprócz wielu innych usług, "szamponowanie, układanie, ubieranie, kręcenie" włosów. "Stylizacja wszystkich tekstur włosów przy użyciu standardowych metod" jest również uważana za część kosmetologii i wymaga licencji zgodnie z prawem stanu Kalifornia.

Naruszenie prawa, takie jak świadczenie usług suszenia włosów bez licencji, jest karane grzywną. Niezależnie od tego, czy prowadzisz bar blow dry, czy tylko pracujesz w jednym z nich, możesz zostać uznana za winną wykroczenia i wezwana do zapłacenia pieniędzy w sądzie.

Ponieważ w stanie jest tak wiele barów blow dry, kilka lat temu senator stanowy Mike Morell wprowadził ustawę, która zmieniłaby istniejące prawo w celu wyłączenia niektórych usług z zakresu ścisłej definicji kosmetologii. Zgodnie z senacką ustawą nr 999, można by było myć i układać włosy bez licencji. Musiałabyś po prostu upewnić się, że klienci, których obsługiwałaś, byli świadomi, że nie masz licencji.

Sposób w jaki ustawa staje się prawem jest taki, że najpierw musi przejść przez Senat Stanowy, a następnie przez większe Zgromadzenie Stanowe. W przypadku ustawy 999, przeszła ona przez Senat, ale potem zmarła w Zgromadzeniu. Oznacza to, że pierwotne prawo pozostaje takie, jakie jest, a wydmuchiwane bary potrzebują licencjonowanych kosmetologów do świadczenia usług.

Jeśli kiedykolwiek poszłaś do baru z suszarką, prawdopodobnie myślisz, że są one łatwe i wygodne. W porównaniu z tradycyjnym salonem, ich usługi są również zazwyczaj tańsze. Jaki jest więc problem? Z jednej strony, profesjonalne kosmetologi czują się jak niewyszkoleni ludzie kradną swój biznes. Ale profesjonaliści wiedzą też, że za każdym razem, gdy świadczymy usługi publiczne, obowiązują przepisy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Powołując się na względy bezpieczeństwa publicznego, Profesjonalne Stowarzyszenie Urody wystąpiło zdecydowanie przeciwko ustawie. Ich walka mogła być powodem, dla którego ustawodawcy ostatecznie odmówili zmiany pierwotnego prawa.

Więc bez względu na to, czy chcesz pracować w barze z suszarką do włosów, czy w salonie, będziesz potrzebowała licencji kosmetologa. Twoje szkolenie nauczy Cię wszystkiego o zdrowiu, bezpieczeństwie i higienie. Nauczysz się też jak ciąć, farbować, stylizować - i tak, ciosać suche włosy. A ty nauczysz się, jak wykonywać zabiegi kosmetyczne twarzy, manicure i pedicure!