Golić się nie golić: Zalety i wady krótkich włosów

News

Tego lata powróciła fryzura typu clipper, która może stać się symboliczną fryzurą roku. W końcu wiele osób, w tym gwiazdy takie jak David Beckham czy Tallulah Willis, zdecydowało się na ścięcie włosów podczas kwarantanny. Jeżeli czujesz się zainspirowana do wypróbowania tej fryzury, sprawdź jakie są zalety i wady krótkich włosów.

Jedną z największych zalet krótkiej fryzury jest to, że zapewni Ci ona chłód podczas upalnego lata. Nie będziesz już pocić się na karku, a zamiast tego poczujesz powiew wiatru. Twoja głowa będzie lżejsza bez ciężaru włosów na niej. Nie zapomnij tylko nałożyć na skórę głowy kremu z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ jest ona teraz bardziej narażona na działanie promieni słonecznych. Możesz użyć sprayu lub sztyftu, aby ułatwić sobie aplikację i uniknąć bałaganu.

Miałaś kiedyś pryszcza, którego wygodnie zakryłaś przedziałkiem z boku grzywki? Te dni już się skończyły. Nie będziesz w stanie ukryć przebarwień na twarzy i złych dni z makijażem za pomocą strzyżenia. Kolejną rzeczą, której nie będziesz w stanie ukryć? Łupieżu. Jeśli planujesz strzyżenie, zainwestuj w szampon przeciwłupieżowy, jeśli sucha skóra głowy jest dla Ciebie problemem. Jest jednak pewna zaleta - bez zasłony włosów, za którą możesz się ukryć, możesz zacząć budować większą pewność siebie.

Pocałuj te 30-minutowe prysznice za sobą. Z krótkimi włosami będziesz w stanie umyć to, co masz, w mgnieniu oka. Będą one również schnąć znacznie szybciej, a ich układanie zajmie Ci mniej czasu. Oznacza to, że możesz poświęcić więcej czasu na rzeczy, które chcesz robić.

Twoja fryzura może być łatwiejsza do umycia i ułożenia, ale będziesz musiała ją pielęgnować. Co jeden do dwóch tygodni będziesz musiała ponownie ogolić głowę, aby usunąć nowy odrost. Nie jest to może aż tak wielka wada, jeśli dobrze czujesz się z maszynką do golenia, ale jeśli wolisz pomoc profesjonalnego kosmetologa lub fryzjera, ciągłe wędrówki do salonu lub fryzjera mogą stać się kosztowne i czasochłonne.

Jeśli strzyżenie maszynką nie okaże się fryzurą dla Ciebie, nie martw się. Twoje włosy odrosną! Będziesz jednak musiała uzbroić się w cierpliwość. Nie uda Ci się z dnia na dzień przejść od super krótkich do pięknych długich włosów. Dodatkowa korzyść? Po drodze będziesz mogła wypróbować różne fryzury, takie jak pixie czy bob. I kto wie? Jeden z tych stylów może pasować do Ciebie jeszcze bardziej.