Jak sterylizować paznokcie i inne narzędzia w salonie

News

Aby zostać profesjonalnym kosmetologiem, kosmetyczką lub fryzjerem, należy najpierw zdać egzamin w California State Board. Niektóre z najczęstszych błędów popełnianych podczas egzaminu dotyczą czystości i higieny narzędzi kosmetologicznych. Nie pozwól, aby te błędy powstrzymały Cię przed realizacją Twoich marzeń! Oto jak wysterylizować swoje narzędzia do paznokci i inne narzędzia kosmetologiczne w salonie.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii należy używać odpowiednich narzędzi do paznokci i narzędzi do fryzjerstwa w zależności od używanego produktu. Zwróć uwagę na właściwe techniki aplikacji kremów, balsamów, peelingów, wosków i olejków. Na przykład olejki do paznokci powinny być nakładane za pomocą pędzla lub szpachelki, które nie dotykają skóry.

Postępuj zgodnie z tym dwuetapowym procesem, aby upewnić się, że Twoje narzędzia są bezpieczne do ponownego użycia.

Zawsze należy mieć do dyspozycji kilka różnych środków czyszczących do salonu.

Jeśli produkt jest oznaczony jako jednorazowy lub tylko do jednorazowego użytku, należy go wyrzucić po użyciu. Nie należy próbować czyścić lub ponownie używać go na wielu klientach. Na przykład kuleczki bawełniane, drewniane aplikatory, separatory palców i wiele pilników i buforów do paznokci jest przeznaczonych tylko do jednorazowego użycia.

Upewnij się, że wszystko jest na swoim miejscu. Sznurki do lokówki i elektrycznej golarki powinny być dobrze zorganizowane, abyś Ty i Twoi klienci nie potknęli się o nie. Ręczniki, prześcieradła i szaty należy myć w wodzie o temperaturze 160 stopni przez co najmniej 25 minut. Umywalki do stóp mogą być pożywką dla bakterii, więc po każdym kliencie należy dokładnie wyczyścić i zdezynfekować dysze i umywalkę.