Jak długo trwa szkoła kosmetologii: Czy zmieści się w Twoim grafiku?

News

Szkoła kosmetologii wymaga zazwyczaj 40 tygodni zajęć i 1600 godzin szkolenia. Jeśli ciężko się uczysz, ukończysz szkolenie, zdasz egzamin państwowej komisji i zdobędziesz licencję, będziesz gotowy, aby zdobyć wymarzoną pracę w niesamowitym salonie.

Ale wtedy pojawia się niepokój, gdy martwisz się o to, jak długo trwa szkoła kosmetologii. Jak możesz osiągnąć wszystkie swoje cele, jednocześnie żonglując pracą, rodziną i przyjaciółmi? Odrzuć na bok te wątpliwe myśli i skorzystaj z tych wskazówek, aby zrównoważyć pracę i szkołę.

Nie martw się o dopasowanie życia do harmonogramu zajęć. Dopasuj plan szkoły kosmetycznej do swojego życia. Wiele szkół kosmetologii, w tym Salon Success Academy, oferuje elastyczny harmonogram. Możesz brać udział w zajęciach dziennych lub wieczorowych, a nawet zapisać się w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Pamiętaj tylko, że przy zapisie w niepełnym wymiarze godzin, ukończenie programu zajmie więcej czasu.

Pozwól ludziom, którzy są już w twoim narożniku, dowiedzieć się o twoich celach, harmonogramie szkoły kosmetologii, a nawet o twoich obawach związanych z równoważeniem życia i szkoły. A potem przyjmij ich pomoc! Twoja rodzina i przyjaciele mogą być chętni do pomocy w nauce, załatwianiu dziwnych spraw, a nawet opiece nad dziećmi, aby pomóc ci odnieść sukces. Mówiąc o dzieciach, nie zapomnij poinformować je o tym, co się dzieje. Mogą one dodać trochę dodatkowej zachęty, gdy sprawy stają się trudne i być szczęśliwym przypomnieniem, dlaczego chcesz zbudować karierę, z której możesz być dumny.

Nawet jeśli dostosujesz swój plan zajęć, szkoła kosmetologiczna może czasami kolidować z twoim harmonogramem pracy. Porozmawiaj ze swoim pracodawcą o możliwych korektach harmonogramu z wyprzedzeniem, aby uniknąć jakichkolwiek wezwań w ostatniej chwili. Powiedz swojemu szefowi, że chcesz rozwijać się jako profesjonalista i że konflikty mogą pojawić się raz na jakiś czas, gdy będziesz dążyć do realizacji swoich marzeń.

Kup planer dzienny lub pobierz aplikację, która pomoże Ci wydzielić czas na naukę, czas dla rodziny, czas na zajęcia i czas na pracę. Planer może również pomóc Ci śledzić quizy, zadania i terminy ich wykonania. Bądź dobrze zorganizowana, a będziesz się mniej stresować.

Nauka w szkole kosmetologii może być trudna, szczególnie ze względu na 40-tygodniowy harmonogram. Na szczęście będziesz mieć wspaniały zespół kolegów z klasy i nauczycieli, którzy pomogą Ci w nauce kosmetologii.

Nie zapominaj, że nie jesteś jedynym początkującym kosmetologiem. Grupa ludzi o tych samych celach i zainteresowaniach będzie w klasie razem z Tobą, a Ty możesz się od nich uczyć na więcej niż jeden sposób. Dołącz lub załóż grupę studyjną, aby wspomóc proces uczenia się i dowiedzieć się, jak inni radzą sobie z równowagą między pracą a życiem prywatnym.

Wiedz, że Twoi nauczyciele kosmetologii też byli studentami. Jeśli życie zaczyna przeszkadzać Ci w nauce, porozmawiaj ze swoimi nauczycielami, aby dowiedzieć się, jak możesz zmienić swój harmonogram. Akademia Sukcesu Salonu oferuje 48-tygodniowy kontrakt, który pozwala na wzięcie osobistego lub chorobowego czasu w razie potrzeby. Pozwoli Ci to na ukończenie 40-tygodniowego programu kosmetologii bez ponoszenia dodatkowych kosztów.