Jakie podatki płaci fryzjer w Meksyku?

News
  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Jakie podatki...

Jeśli planujesz otworzyć salon fryzjerski lub już prowadzisz ten biznes powinieneś wiedzieć, że wśród obowiązków jakie mają przedsiębiorcy jest płacenie podatków.

W Meksyku organem odpowiedzialnym za stosowanie przepisów podatkowych i celnych jest Tax Administration Service (SAT) działający przy Ministerstwie Finansów i Kredytów Publicznych. Na stronie internetowej SAT znajdziesz informacje, dzięki którym dowiesz się, jakie podatki musi płacić Twój salon.

Dostęp do portalu może być skomplikowany, jeśli nie znasz pojęć. Zasadniczo, pod względem podatkowym, istnieją dwa rodzaje osób, zgodnie z meksykańskim Federalnym Kodeksem Podatkowym (CFF), osoby fizyczne i osoby prawne.

  • Osoba fizyczna to każdy członek gatunku ludzkiego mający możliwość nabywania praw i zaciągania zobowiązań.
  • Osoba prawna to grupa osób, które łączą się w określonym celu, na przykład tworząc spółkę lub firmę.

Jako fryzjer Twoja firma mieściłaby się w kategorii osoby prawnej lub osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Tutaj wyjaśnimy, co musisz odzwierciedlić w swoich podatkach jako osoba prawna.

Podatki płacone przez przedsiębiorstwa

Jeśli zarejestrujesz się w SAT jako osoba prawna, możesz z kolei wypełniać swoje obowiązki w dwóch kategoriach: General Regime lub Non-Profit.

W przypadku salonu fryzjerskiego, jeśli jest to firma nastawiona na zysk, musiałaby zarejestrować się w SAT w ramach reżimu ogólnego.

Jeśli jesteś zarejestrowany jako osoba prawna w ramach reżimu ogólnego, musisz spełnić następujące wymagania:

  • Należy zarejestrować się w RFC (Registro Federal de Contribuyentes). Rejestracji można dokonać u notariusza lub w biurach SAT.
  • Należy pamiętać, że zarówno w przypadku osób prawnych, jak i fizycznych Federalny Rejestr Podatników (RFC) służy jako identyfikacja do wypełniania obowiązków podatkowych, więc rejestracja w nim jest obowiązkowa.
  • Wystawić kwity podatkowe
  • Prowadzenie ewidencji księgowej
  • Składanie deklaracji i wpłat miesięcznych oraz deklaracji rocznych.
  • Przekazanie informacji o potrąceniach podatku dochodowego (ISR).

ISR

Stanowi go dochód podatnika, produkt jego pracy, jego kapitał lub połączenie obu tych elementów. Stawka podatku ISR wynosi 34%, choć można dokonać odliczeń - tytuł II ustawy ISR.

  • Składanie deklaracji o podatku od towarów i usług (VAT)

VAT

W tym przypadku za ostatecznego konsumenta zakupionego towaru lub usługi uznaje się osobę, która płaci podatek. Jednak ze względu na jego cechy - przenoszenie i kredytowanie - to nie konsument, ale sprzedawca musi zaliczyć podatek w swoich firmowych finansach. Wśród tego, co jest opodatkowane ustawą o VAT, wyróżnia się m.in: ● Alienacja dóbr. Świadczenie usług. Tymczasowe użytkowanie lub korzystanie z dóbr (leasing). Import towarów lub usług. Eksport towarów lub usług. Stawka podatku wynosi 16%.

  • Podatek od aktywów. Jest to podatek uzupełniający do ISR. Nawet jeśli spółka nie wypracowała zysków - a więc nie ma ISR - musi płacić składkę od całości swojego majątku (są opcje wyjątków).
  • Złóż Informacyjne Oświadczenie o działalności z osobami trzecimi.
  • Składanie rocznych deklaracji informacyjnych.
  • Inne zobowiązania:
  • Pobranie podatku oraz wydanie odpowiedniego kwitu podatkowego, który może być uznany za dowód pobrania podatku.
  • Sformułuj sprawozdanie z sytuacji finansowej i inwentaryzacji zapasów.
  • Ustalić zysk do opodatkowania i PTU w każdym roku.
  • Utrzymanie kontroli stanu zapasów.
  • Sprawozdanie z otrzymanych pożyczek, wkładów na przyszłe podwyższenie kapitału.
  • W stosownych przypadkach deklaracja informacyjna w formacie elektronicznym Multi-IEPS.

Inne podatki

Składki na ubezpieczenia społeczne.

Na stronie SAT podkreślono również, że w przypadku niedopełnienia jakiegoś obowiązku lub wystąpienia błędu, należy złożyć pominiętą deklarację lub dokonać odpowiednich uzupełnień.

Jeśli skorygujesz lub zastosujesz się dobrowolnie lub spontanicznie, nie zostaną nałożone żadne sankcje ani grzywny; jeśli jednak zrobisz to na żądanie organu, zostanie nałożona odpowiednia sankcja.

Jeśli nawet przy wszystkich informacjach dostępnych na stronie internetowej SAT trudno Ci zrozumieć, jakie podatki musisz zapłacić, polecam udać się do biur SAT i poprosić o poradę.

Możesz również porozmawiać z księgowym firmy, aby mógł on wyjaśnić bardziej szczegółowo, pod jakim reżimem możesz zarejestrować się w SAT i jakie obowiązki się z tym wiążą.

W swoim salonie fryzjerskim możesz wdrożyć m.in. oprogramowanie zarządzające dla fryzjerów który pomaga w automatycznym śledzeniu wpływów i wypłat gotówki. Ułatwi to zadania księgowe i zoptymalizuje działalność firmy.

Jeśli uznałeś ten artykuł za przydatny zapraszam do podzielenia się nim na swoich portalach społecznościowych.

Możesz być również zainteresowany:

  1. Wszystko o kolorymetrii, aby uzyskać najlepsze farby w swoim salonie fryzjerskim.
  2. Macierz SWOT dla salonu fryzjerskiego; mocne strony, słabe strony i szanse
  3. Wynagrodzenie fryzjera w Ameryce Łacińskiej
  4. Agenda fryzjerska