Karty klienta do salonu kosmetycznego i ich lepsza alternatywa

News

Pamiętasz czasy, kiedy posiadanie papierowych kart klienta w salonie kosmetycznym było powszechne? Każda firma kosmetyczna przechowywała małe karteczki, a każda nowa klientka oznaczała ceremonię wypełniania jej wszystkimi niezbędnymi danymi. Internet zalany był szablonami kart klienta, stworzonymi z myślą o wykorzystaniu ich w różnych salonach kosmetycznych, a nawet zaawansowanych studiach kosmetycznych. Choć idea kart klienta jest nadal bardzo aktualna - prowadzenie ewidencji klientów i historii ich wizyt jest bardzo ważne i ponadprzeciętnie korzystne - sama forma nie jest już wystarczająco skuteczna. Dlaczego posiadanie papierowej karty klienta w salonie kosmetycznym nie ma już sensu i na jaką nowoczesną alternatywę powinieneś się zdecydować, jeśli chcesz, aby Twój biznes dobrze prosperował?

Dlaczego papierowe karty klienta są problematyczne

Nie są bezpieczne

Bezpieczeństwo danych jest w dzisiejszych czasach bardzo ważną kwestią. Odkąd Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (GDPR) stało się obowiązującym prawem, firmy mogą ponieść poważne konsekwencje, jeśli nie będą chronić danych osobowych i wrażliwych swoich klientów. Oznacza to, że po pierwsze - musisz pytać o zgodę za każdym razem, gdy chcesz zebrać w zasadzie każdy rodzaj informacji o swoich klientach, a po drugie - Twoim zadaniem jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Co więcej, o ile dane osobowe (jak imię, nazwisko czy adres e-mail) powinny być zabezpieczone, o tyle dane sensowne (jak stan zdrowia - liczą się notatki o alergiach Twoich klientów!) muszą być traktowane z jeszcze większą uwagą. Bierzesz na siebie ważną odpowiedzialność.

Przechowywanie papierowych kart ewidencji klientów w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym sprawia, że wyciek danych jest bardzo możliwy. Łatwo jest po prostu sięgnąć po kartkę papieru leżącą na recepcji. Nawet jeśli ukryjesz gdzieś te dane, musisz dzielić miejsce ukrycia z niektórymi (jeśli nie wszystkimi) pracownikami, więc wystarczy, że jeden z nich będzie nieuczciwy. Pomyśl tylko o tym - bardzo często zdarza się, że niegodni zaufania pracownicy próbują zabrać ze sobą niektórych klientów, gdy odchodzą z pracy w salonie. Pozwalając na to, nie tylko narażasz się na utratę klientów... ale także na duże kłopoty, gdy jeden z nich zapyta, w jaki sposób były pracownik zdobył ich dane!

Są kłopotliwe

Największą zaletą posiadania kartotek klientów jest to, że są malutkie i można je zmieścić wszędzie. Największym minusem posiadania zapisów klientów w formie kart jest to, że są one malutkie i można je zgubić w dowolnym miejscu. Widzicie, dokąd to zmierza, prawda?

Strasznie łatwo jest zgubić kartę klienta. A gdy robi się ich coraz więcej, zaczynają być strasznie niewygodne w przechowywaniu! Ktokolwiek musiał trzymać stertę małych kartoników w jednym miejscu, wie o czym mówię. I nawet nie zaczynajcie szukać konkretnej karty w takim stosie - w tym momencie najlepiej jest zapytać klienta o informację, której szukacie, bo to będzie szybsze niż znalezienie właściwej karty. Przy kilku klientach karty mogą się sprawdzić, ale jak tylko zdobędziesz ich więcej, sprawa stanie się zbyt trudna do opanowania.

Nie są one wystarczająco wygodne

Przyjrzyjmy się bliżej typowej papierowej karcie klienta dla szablonu fryzjerskiego. Jakie dane powinna ona zawierać? Imię, nazwisko, adres e-mail, datę urodzenia, znane alergie, czasem leki, które klient przyjmuje regularnie. Szablony kart klienta kosmetologia są zazwyczaj bardziej rozbudowane, z kilkoma dodatkowymi rubrykami na bardziej wrażliwe dane.

Problem z papierowymi kartami polega na tym, że nie można ich tak naprawdę aktualizować - jeśli coś się zmieni w karcie klienta, zazwyczaj trzeba wypełnić nową kartę. Nie można w nich prowadzić historii wizyt klientów, a jeśli chcesz zamieścić zdjęcia z różnych etapów przemiany klienta, będziesz musiał je najpierw wydrukować i w jakiś sposób dołączyć.

Nie są one bynajmniej przyjazne dla środowiska

Możesz być zaskoczony. Nie są przyjazne dla środowiska? Ale przecież są wykonane z papieru, a papier jest biodegradowalny! No tak - jest, ale nadmierne używanie papieru i tak jest strasznie szkodliwe dla środowiska. Do wyprodukowania kartki papieru formatu A4 potrzeba pięć litrów wody (!). Każda osoba w Wielkiej Brytanii zużywa (średnio) równowartość około czterech i pół drzewa rocznie. Dodajmy, że papier stanowi 25% światowych odpadów na wysypiskach śmieci i 33% odpadów komunalnych... i widać wyraźnie skalę problemu. Powinniśmy jak najszybciej ograniczyć niepotrzebne marnotrawstwo papieru!

Versum - lepsza alternatywa dla kart klienta

W stronę cyfryzacji

Kolejnym logicznym krokiem w rozwoju kart klienta było stworzenie ich w formie cyfrowej. W ten sposób ograniczasz marnotrawstwo papieru i masz możliwość dodania tylu informacji, ile uznasz za konieczne. W dzisiejszych czasach masz komfort korzystania z cyfrowych narzędzi dedykowanych właścicielom salonów, do których dołączone są karty klienta. Wśród różnych systemów, które zapewniają taką funkcjonalność, znajduje się Versum - system zarządzania salonem, który przenosi ewidencję klientów na wyższy poziom.

Bezpieczeństwo danych na najwyższym poziomie

Versum jest w pełni przyjazny GDPR - dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo danych w naszym systemie. Versum zapewnia całkowitą zgodność z normami ochrony danych osobowych i dostarcza zaawansowaną ochronę przed nieuprawnionym dostępem do danych. Każdy użytkownik posiada własne hasło, a administrator (czyli Ty) ma kontrolę nad poziomem dostępu pracowników. Wszystkie nasze procedury są regularnie poddawane audytom zewnętrznym. Skupiamy się również na minimalizacji ryzyka utraty danych - dostarczyliśmy procesy, które zapewniają ochronę przed utratą danych i przerwami w ich przetwarzaniu.

Zaawansowana baza danych

Możesz zawrzeć tyle informacji o swoim kliencie, ile tylko chcesz! Nie jesteś już ograniczony do wpisywania najbardziej podstawowych danych. Co więcej, Versum dostarczy niektóre rzeczy sam - ponieważ działa jako cały system, a nie tylko zwykły notatnik. System zapamięta całą historię spotkań z klientem i na tej podstawie wyliczy dla Ciebie szczegółowe statystyki! Możesz przechowywać liczne zdjęcia i dodatkowe pliki, zobaczyć każdą nadchodzącą wizytę i przejrzeć historię wiadomości. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przypomnieć sobie o wszystkim - ulubionych usługach, zakupionych produktach, liczbie nieodbytych wizyt, kampaniach marketingowych, które kierowałeś do tego klienta... Od ulubionej kawy po liczbę zakupionych kart podarunkowych - wszystko, co musisz wiedzieć o kliencie, masz bezpiecznie zapisane w systemie.

Gotowy do użycia zawsze i wszędzie

Versum jest oparty na chmurze, co oznacza, że możesz wprowadzić swoje konto na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Zapomnij o przechowywaniu niewygodnych kart w szufladach - wystarczy laptop, tablet lub smartfon. Niczego nie zgubisz i zawsze będziesz gotowy do świadczenia wyjątkowej obsługi klienta.

Karty klienta przyszłości

Przyjazne dla środowiska, wygodne, bezpieczne i umożliwiające przechowywanie tak wielu informacji, jak to tylko możliwe - karty klienta Versum to coś więcej niż tylko archiwum. To integralna część wielofunkcyjnego systemu zarządzania, który jest doskonale zsynchronizowany z innymi funkcjami i dlatego zapewnia najbardziej efektywne działanie.

Przestań szukać karty ewidencji klientów w szablonach salonów kosmetycznych - spraw sobie system, który pozwoli Ci zarządzać firmą i jednocześnie zapewnić najlepszą obsługę klienta!

[Total: 1 Average: 5/5]

Spis treści.

 • Dlaczego papierowe karty klienta są problematyczne
  • Nie są bezpieczne
  • Są kłopotliwe
  • Nie są wystarczająco wygodne
  • Są dalekie od bycia przyjaznymi dla środowiska
 • Versum - lepsza alternatywa dla kart klienta
  • W stronę cyfrowości
  • Najwyższej klasy bezpieczeństwo danych
  • Zaawansowana baza danych
  • Gotowe do użycia w dowolnym miejscu i czasie
  • Karty klienta przyszłości
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.