Salon sanitarny Lista kontrolna

News

Czystość Twojego salonu jest tak samo ważna jak usługi, które oferuje. Wirusy, bakterie i grzyby mogą łatwo rosnąć i rozprzestrzeniać się na Twoich narzędziach i sprzęcie, co może powodować infekcje i choroby u Twoich pracowników i klientów. Ale nawet jeśli Twój salon wygląda czysto, nie oznacza to, że jest wolny od zarazków. Postępuj zgodnie z naszą listą kontrolną dotyczącą warunków sanitarnych w Twoim salonie, aby zapewnić bezpieczeństwo i czystość podczas ponownego otwierania go dla klientów i pracowników.

Przejdź się po swoim salonie jak inspektor sanitarny i spójrz na wszystko krytycznym okiem. Po pierwsze, czy wszystkie często dotykane powierzchnie, takie jak blaty, klamki drzwi i terminale kart kredytowych, były codziennie czyszczone i dezynfekowane? Można tylko dezynfekować czyste powierzchnie, więc najpierw należy je oczyścić, a następnie zdezynfekować. Ważne jest, aby wykonać oba kroki podczas czyszczenia salonu.

Teraz nadszedł czas, aby myśleć jak klient. Co byście zauważyli? Czy na parapecie jest brud i kurz? Czy pod stanowiskiem pracy lub w rogu są nieoczyszczone włosy?

Nie zapomnij posprzątać swojego pokoju na zapleczu. Łazienka dla pracowników, pomieszczenie do przerwy i pralnia też będą musiały być wyczyszczone i zdezynfekowane. Co najważniejsze, stwórz plan czystości i przekaż go swoim pracownikom. Skorzystaj z kalifornijskich wytycznych, aby stworzyć listę kontrolną, której pracownicy będą przestrzegać każdego dnia.

Czysty salon może przyciągać klientów i odróżniać cię od innych salonów w twojej okolicy. Możesz również wyróżnić się praktycznym szkoleniem od profesjonalistów z branży. W Akademii Sukcesu Salonowego oferujemy programy z zakresu Kosmetologii, Fryzjerstwa, Estetyki i Manikiurowania/Paznokcia oraz Makijażu. Zadzwoń pod numer 877-987-4247, aby dowiedzieć się więcej.