Jak się bawić rozdwojonym farbowaniem włosów?

News

Chcesz przefarbować włosy, ale nie jesteś pewna, na który kolor się zdecydować: niebieski czy teal. Świetna wiadomość - nie musisz wybierać! Wystarczy, że będziesz miała włosy farbowane na rozdwojenie.

Jeśli kiedykolwiek widziałaś Cruellę de Vil, doskonale wiesz, co to jest rozdwojenie farby. To sytuacja, w której dzielisz włosy równo po środku i farbujesz prawą stronę na jeden kolor, a lewą na inny. Jeżeli chcesz wypróbować ten trend, oto co musisz wiedzieć:

Metaliczne kolory są w modzie, więc możesz wybrać uderzające srebro dla jednej strony i jasny, odważny pomarańcz dla drugiej. Potem ktoś pyta Cię, czy zamierzasz być Marsjaninem na Halloween, a Ty zdajesz sobie sprawę, że pomarańcz i srebro nie były najlepszym wyborem kolorystycznym.

Wspaniałą rzeczą w dzieleniu farbowanych włosów jest to, że możesz być kreatywna, ale musisz także upewnić się, że dwa kolory, które wybierzesz będą dobrze wyglądać obok siebie. Dotyczy to zwłaszcza fryzur DIY - w przypadku, gdy barwnik wycieknie, chcesz mieć pewność, że kolory nie zmieszają się w coś, co przypomina zupę grochową. Oto kilka popularnych zestawień:

Farbowanie włosów z rozszczepieniem może być trudne dla początkujących, dlatego wiele osób udaje się do salonu fryzjerskiego, aby to zrobić. Jeżeli jednak chcesz sama zmierzyć się z tym trendem, pamiętaj o kilku wskazówkach:

Jeśli lubisz łatwe, beztroskie farbowanie, split dye nie jest dla Ciebie. Jeśli chcesz zachować ten wygląd, potrzeba dwa razy więcej farby i dwa razy więcej czasu. A jeśli zdecydujesz się na zapuszczanie włosów, uzbrój się w cierpliwość i pamiętaj, że gdy odrosty zaczną rosnąć, Twój split dye zamieni się w trójkolorową tęczę.

Pamiętaj również o swojej pracy i nadchodzących wydarzeniach. Jeśli pracujesz w konserwatywnym środowisku, Twój split dye może być niemile widziany. Jeżeli masz przed sobą rozmowę kwalifikacyjną lub ślub, możesz poczekać z farbowaniem do czasu, aż te wydarzenia się zakończą.